AKTIVITY NAŠICH DETÍ

Miestna výstava holubov, hydiny a exotického vtáctva

Naša cesta z obecného úradu dnes ešte smerovala na miestnu výstavu králikov, holubov a exotického vtáctva v areáli ZŠ Jamník. Čakalo nás množstvo domácich zvierat a vtáctva rôznych druhov aj veľkostí. Zo zvierat mali deti veľkú radosť. Taktiež sme si pozreli pestrú výstavu dopestovaného ovocia a zeleniny z naších záhrad a remeselné výrobky šikovných rúk vyrobených vlastnou tvorbou. 

Čítať ďalej...

Darovanie krvi

Dnešný deň 13.október 2017 bol pre nás výnimočný - konal sa odber krvi v našej obci Jamník. Spolu s deťmi sme navštívili obecný úrad, kde sa konal mobilný odber krvi. Deti s úsmevom na tvári a s úžasom sledovali, ako pomaly preteká červená tekutina, teda krv hadičkami odberného vaku. Ujo laborant deťom vysvetlil na čo slúži odber krvi, aké krvné skupiny poznáme, na čo slúžia všetky prístroje atď..  Naše detičky tak už teraz vedia, že darovať krv je veľmi dôležité.

Čítať ďalej...

Jesenný zber šípok

V dnešné krásne slnečné jesenné dopoludnie sa deti staršej vekovej skupiny spolu s pani učiteľkami vybrali zbierať jesenné vitamíny - šípky. Deťom sme vysvetlili prečo sú šípky zdravé. Dozvedeli sa, kde rastú šípky a ako sa zbierajú. A tety kuchárky nám sľúbili, že nám v zime pripravia chutný zdraví čajík.

Čítať ďalej...

Beh ulicami obce Smižany

Dňa 20.septembra 2017 sa behu obcou Smižany zúčastnili tieto dve deti zo staršej skupiny:

Ninka Petrušková  - kategória dievčatá MŠ

Maximilián Čuj - kategória chlapcov MŠ

Ďakujeme za vzornú reprezentáciu a Ninke blahoželáme k úspešnému 1. miestu.

Čítať ďalej...

Rozlúčková slávnosť predškolákov

Čas neúprosne letí vpred a nastal opäť koniec školského roka a čas rozlúčky s predškolákmi, ktorí opustia MŠ a v septembri nastúpia do prvého ročníka ZŠ. Po úvodnom príhovore pani riaditeľky, ktorá sa v mene celého kolektívu MŠ rozlúčila a popriala predškolákom veľa úspechov v ZŠ sa odovzdávali deťom osvedčenia a darčeky na pamiatku a spomienku na MŠ. Naši jedenásti predškoláci sa rozlúčili so svojimi kamarátmi pekným rozlúčkovým programom.  Po úvodnej časti nechýbalo ani sladké občerstvenie vo forme chutných koláčikov, ktoré napiekli mamičky predškolákov. Naši už budúci žiaci zažili nezabudnuteľné popoludnie, ktorým sa pre ne končí čas " iba hrania" a začína čas učenia a zodpovedosti za svoje dosiahnuté vedomosti a zručnosti. 

Tak veľa šťastia budúci prváci..

Čítať ďalej...
Prihláste sa k odberu tohto RSS kanála

Stránka msjamnik.sk vznikla s finančnou podporou firmy DIGITALL. Ďakujeme.

Digitall