AKTIVITY NAŠICH DETÍ

október 2019

Oslava - Dňa materských škôl

Zverejnené v AKTIVITY

Nádherné jesenné počasie sme využili na oslavu Dňa materských škol. Oslava začala už dopoludnia vytvorením piesne o našej materskej škole a zhotovením maľovaného čítania taktiež o našej materskej škole,zhotovovaním prác a pochodom s transparentom a logom našej materskej školy, do kroku nám z rozhlasu vyhrávala hymna materských škôl. Po príchode na školský dvor detičky privítal a pozdravil pán starosta v tento slávnostný deň a spoločne s nami vypustil balóny na znak Dňa materských škôl. Nasledoval program pre deti v podobe zábavy, tanca a vozenia sa na poníkovi a koníkovi. Deťom od radosri žiarili očká a oslava pokračovala aj popoludní. Bol to deň plný zábavy, tanca a veselosti.

Čítať ďalej...

Úcta k starším

Zverejnené v AKTIVITY

Jeseň je nádherný čas, kedy sú stromy odeté do pestrofarebných šiat a v jednom zo svojich mesiacov nám pripomína jednu z najvzácnejších cností, ktorou je úcta k starším. Babičky a dedkovia si zaslúžia oveľa väčšiu úctu a vďaku ako sa nám zdá a to nielen v októbri, ale počas celého roka. V našej materskej škole si každoročne pripomíname tento sviatok "Október - mesiac úcty k starším". Pri tejto príležitosti sme zhotovili výstavku starožitností taktiež výstavku fotografií so starými rodičmi a vyvrcholením bola príprava kultúrneho programu. Naše pozvanie prijali starí rodičia našich detí, ktorí sa poďakovali nielen slovom, ale aj silným potleskom a úsmevom či milým pohladením a sladkou pusinkou. Sme radi, že sme spoločne prispeli k vytvoreniu peknej sviatočnej atmosféry a mohli tak vyjadriť úctu a vďaku našim starým rodičom.

Čítať ďalej...

Jesenné upratovanie školského dvora

Zverejnené v AKTIVITY

Stromy hýria farbami a jesenné počasie nám praje, preto sme si spolu s deťmi naplánovali jesenné upratovanie školského dvora. Deťúrence si priniesli pracovné náradie - fúriky, hrable, lopatky, vedierka a usilovne ako včeličky hrabali na školskom dvore lístie. 

Čítať ďalej...

Miestna výstava králikov, holubov a iného vtáctva

Zverejnené v AKTIVITY

Po krásnej akcii na obecnom úrade sme sa presunuli do starej školy, kde sa už vo veľkom pripravovala miestna akcia - " Výstava drobných zvierat". Privítala nás vôňa guláč´šu, ktorý ujovia pripravovali na dvore. Deti sa potešili množstvu králikov, holubov, husí a inej hydiny. 

Čítať ďalej...

Jamnícka kvapka krvi

Zverejnené v AKTIVITY

V piatok 18. októbra 2019 sme mali v našej obci výnimočný deň - "Jamnícku kvapku krvi", ktorú prišlo podporiť množstvo ľudí nielen z obce, ale aj širšieho okolia. Na túto peknú akciu sme boli pozrieť aj my a deťičky tak mali možnosť vidieť, ako prebieha darovanie krvi a pán doktor ich ubezpečil, že sa vôbec injekcie nemusia báť.

Čítať ďalej...

Šarkaniáda

Zverejnené v AKTIVITY

Krásne slnečné jesenné počasie sme využili na púšťanie šarkanov. Deťúrence si priniesli šarkany od výmyslu sveta, ktoré sa krásne vznášali na slnečnej modrej oblohe. Bolo, že to radosti a veselosti.

Čítať ďalej...

Návšteva obecného múzea v Domaňovciach

Zverejnené v AKTIVITY

Celý mesiac október sa nesie v duchu úcty k starším a pri tejto príležitosti sme navštívili obecné múzeum v Domaňovciach, kde deti mali možnosť vidieť pravú slovenskú izbu. Pani Žifčáková nám predniesla krásnu prezentáciu s názornými ukážkami, ako žili kedysi naše babičky a dedkovia. Vrátilo nás to do starých čias a detičky obohatilo o ďalšie zážitky. 

Čítať ďalej...

Červený deň - "jabĺčkový"

Zverejnené v AKTIVITY

Dňa 10. októbra 2019 sme mali  v našej škôlke Deň v znamení červenej farby - "červený deň". V tento deň prišli nielen detičky, ale aj pani učiteľky a zamestnanci oblečení v červenom a priniesli si červené jabĺčko. Počas celého dopoludnia, ale aj popoludní čakalo na deti množstvo aktivít súvisiace s červeným  - jabĺčkovým dňom,  ktoré nám spestrili deň. 

Čítať ďalej...

Beh ulicami obce Smižany

Zverejnené v AKTIVITY

25. septembra popoludní sa konal Beh ulicami obce Smižany,  na ktorom našu škôlku reprezentoval Riško Zavadský. A aj keď sme medajlu nezískali za vzornú reprezentáciu mu ďakujeme.

Čítať ďalej...
Prihláste sa k odberu tohto RSS kanála